Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

T.I.

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Emri i Vërtetë:
 • Clifford Joseph Harris, Jr.
 • Vendlindja:
 • Atlanta 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: T.I. është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Clifford Joseph Harris, Jr., better known by his stage name T.I. (and formerly Tip), is an American hip hop recording artist and actor from Bankhead, Atlanta, Georgia. He signed his first major label record deal in 1999, with Arista Records subsidiary, LaFace Records. In 2001, T.I. formed the Southern hip hop group Pimp Squad Click (P$C), alongside his longtime friends and fellow Atlanta-based rappers. Upon being released from Artista, T.I. signe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Daddy Yankee

Kanye West

Lil Wayne

Don Omar

Tito El Bambino

Luis Fonsi

Arash

Mika

Tom Boxer

Sami Yusuf

Tags: T.I.


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet