Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tafa
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Prill 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: etno

Tafa është këngëtar i njohur. Tafa është një këngëtar i ri në estradën shqiptare. Jeton në Gostivar të Maqedonisë së bashku me familjen e tij , ku pjestarë janë prindërit, vëllai i tij dhe dy motrat. Hapat e tij të para filluan në shoqërin kulturore artistike "BESA". Rreth moshës 14 vjecar. Ku me ndihmën e dajës së tij Dilaver Sulejmani i cili ka qenë koreograf në krye të kësaj shoqerie, arrihet të zbulohet talenti i tij. Mbështetës për Tafën kanë qenë më së shumti Daja I tij, familja apo rrethi ku ai jeton. Në shoqërinë kulturore artistike Besa kan realizuar koncerte të shumta nëpër shum shtete si Austria, Italia, Gjermania dhe shum shtete tjera.

Pas kësaj, në moshën 19 vjeçare Tafa filloi të shkonte në ahengje, dasma dhe kështu vazhdoi deri më tani. Karrieren e tij Tafa është duke e vazhduar në Maqedoni me shum plane të rreja.

Në muajin korrik 2015 ai nxori këngën apo videoklipin e tij të parë që titullohet "Për Një Dashuri", kompozitor i kësaj kënge është Adis Ismaili ndërsa teksti është i shkruar nga Avni Qaili.

Ndërsa videoklipi tjeter "Fustani Yt" është realizuar pas disa muajsh ku teksti është i shkruar nga kolegu i tij Shpresim Zylbehari, protagonistet e klipit janë dy modelet që njihen si Elena dhe Anxhela.

Më datë 3 Shtator 2014, Tafa publikon videoklipin "Brune".

Më datë 11 Mars 2015, Tafa & Grupi Gjilani publikojnë videoklipin "Vallja E Gjilanit".

Më datë 21 Korrik 2015, Tafa publikon videoklipin "Per Nje Dashuri".

Më datë 29 Mars 2016, Tafa publikon videoklipin "Fustani Yt".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Komente 1