Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Tahir Drenica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  61
(1921-2013)  
  • Vendlindja:
  • Drenica 
BIOGRAFIA: Tahir Drenica është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Kanë qenë një familje e madhe prej 48 antarësh. Qysh si i vogël ka shkuar me bagëti, sikur edhe shumë moshatarë të tij, ku dhe i ka rënë fyellit. Këndoi që nga viti 1948. Në atë kohë bënin dasma, e nuset i vishin në kullën e tyre, këngëtarët e vjetër këndonin me daire, kurse ai i ndëgjonte dhe i mësonte këngët menjëherë.I mban mend këngëtarët e vjetër si: Cuf Kadishani prej Tërsteniku, Halim Beqa prej Gllanaselle, Murat Pajaziti nga Gllogovci etj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥🔥

Shto profile

zyrtareRapsodi Te Zgjedhura


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Isuf Rashiti

Nexhat Vitia

Bashkim Sylaj

Luan Zogiani

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Agim Elmazi

Rizah Bllaca

Salih Bajrami-Krasniqi

Sali Mani

Tags: Tahir Drenica


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet