A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Taio Cruz

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Jacob Taio Cruz
  • Vendlindja:
  • London 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Taio Cruz është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Jacob Taio Cruz, known professionally as Taio Cruz, is a British singer-songwriter, record producer, occasional rapper and entrepreneur. In 2008, he released his debut album Departure, which he wrote, arranged and produced himself. It achieved initial success in the United Kingdom and earned him a MOBO Award nomination. In October 2009, Cruz released his follow-up album Rokstarr, which includes the number one singles "Break Your Heart" and "Dy...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Mika

Edward Maya

Tito El Bambino

Iyaz

Ron Pope

James Arthur

Passenger

Jason Derulo

Stromae

Faydee


Tags: Taio Cruz

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019