Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tankilla - Rinia Shqiptare (Feat. Ag Beatzz & R-lady)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


TANKILLA:

Rinia u bashku tash me nji za Flet
kret jan m´Ledh bashk oh sa lezet
Flasin kendojn m´ledhen diskutojn
E kan lidh besen atdhe rrespektojn
N´djehu shqiptar Jena bi te Kastriotit
nen nije t´flamurit si burrat e mortit
kta Burra n´ 4 an moren vendim
per Brezat qe vin ta ken nji kujtim
Viti 2009 / kurr ska mu harru
Shoqata Rinia ne Gent a kriju
Ti tregojm na ksaj bot se ktu ka Shqiptar
dim mu bashku JO nuk rrim te n´dar
Sa Vjet Na kan Sundu kerkush sna ka rrzu
jena populli ma i fortqe ka.. me egzistu
Rinia shqiptare dita dites po rritet
gallxoju armiqve shqiponja kurr s´vritet

R-Lady: x2

shqiponja kurr nuk vritet
dita dites ajo rritet
kuq e zi ne na bashkon
kem nji gjak e kem nji komb

Ag Beatzz:

Me kujtohet ajo dita kur erdha ne gurbet
Nuk e dija se ku jam nuk e dija kush ça flet
Te flas me dikend shqip me kishte mar malli
Me shoqni shqiptare te gjitha i perballi
Zemra mu bo mal sonte po sho plot shqiptar
Nese i thu vetes shqipe bonu edhe ti antar
Shoqates Rinia te gjith doren te ja shtrojm
Gjith shqiptart jemi 1 te bashkuar te jetojm
Se e kem amanet nga i pari Skenderbe
Duhet ta rujm identitein sbon me harru se kush je
Jem 1 Komb kem nje gjak dhe e kem 1 flamur
E kem shqipen me 2 krena qe na bon me u mburr
Kem respekt e tradit jem populli ma i mir n´bot
Red & Black Kuq e Zi esht simboli dej nentok
Nga Iliret e par amanetin e kemi
Ta rujm paqen nermjet veti e te bashkuar te jemi

R-Lady: x2

shqiponja kurr nuk vritet
dita dites ajo rritet
kuq e zi ne na bashkon
kem nji gjak e kem nji komb


Ky tekst u dërgua nga  ismet


Nuk kemi video për këtë këngë.


Tankilla
Featuring: Ag-Beatzz
Publikimi: 20/12/2009


Tankilla - Rinia Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rinia Shqiptare".
3. Video është e këngës "Rinia Shqiptare", por nuk këndohet nga Tankilla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tankilla:


Komente 0