A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Alzey 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Tarkan është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Tarkan Tevetoğlu, simply known as Tarkan, is a World Music award winning Turkish pop singer. He was born in Alzey, West Germany, and raised in Turkey. Tarkan has been known for the use of romantic themes in his work and has been nicknamed the "Prince of Pop" by the media. He has released several platinum-selling albums during his career, with an estimated 29 million albums and singles sold. He also produces music through his company HITT Mus...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Mustafa Sandal

Enrique Iglesias

Marc Anthony

Sean Paul

Riccardo Cocciante

Justin Timberlake

Arash

Mika

Sting

Guy Sebastian


Tags: Tarkan

Tarkan në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019