A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tasim Gjokutaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
(1944-1998)  
  • Vendlindja:
  • Kuç 
BIOGRAFIA: Tasim Gjokutaj është një shkrimtar i njohur. Ai rridhte nga një familje me tradita atdhetare, arsimore, kulturore e liridashëse. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa ciklin e lartë të shkollës shtatëvjeçare dhe të mesmen në Gjirokastër. Po këtu është diplomuar për gjuhë e letërsi shqipe në Universitetin “Eqrem Çabej” (ish Instituti i Lartë Pedagogjik trevjeçar). Për pak kohë dha gjuhën e letërsinë në shkollën shtatëvjeçare të Libohovës, ku punoi me përkushtim si mësues dhe edukator...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Mihal Gjergji

Hafiz Ali Korça

Jorgo Bllaci

Fatmir Terziu

Teodor Keko

Arshi Pipa

Filip Shiroka

Agim Shehu

Isuf Luzaj

Koçi Petriti


Tags: Tasim Gjokutaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019