Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tayna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  6340
 • Emri i Vërtetë:
 • Doruntina Shala
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Tayna është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop dhe R&B. Doruntina Shala apo TAYNA (emri skenik), ka lindur më 14 dhjetor 1996 dhe është një këngëtare/repiste nga qyteti i Prizrenit, por jeton në Prishtinë. Ajo është cilësuar si një ndër këngëtaret që ka bërë bujë dhe sukses për një kohë shumë të shkurtër në tregun e muzikës shqiptare. Gjithmonë mjaft e kërkuar për të performuar në diskotekat më të famshme në gjithë trevat shqiptare. Si fillim Tayna ose Doruntina, ka filluar karrieren e muzikes duke...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

28366 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (282)

14
29
43
27
25
30
29
29
33
29
33
30
31
22
32
52
55
58
58
38

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Aida Doçi

Rina Balaj

Kida

Dhurata Ahmetaj

Era Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Adelina Ismaili

Tags: Tayna, Doruntina Shala, Doruntina


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet