A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tefik Islami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Tefik Islami është një këngëtar i njohur. Tefik Islami merret me muzike prej vegjelimit. Muziken e ka tradite qysh kur gjyshat kendonin me kavalle. "Ndonjeher edhe pa asnje vegel, vetem kenges ja thonin" - tregonte babai i tij. Kur pas nje kohe vllezerit, kusherinjet e tij me qifteli dhe me sharki, ja thonin kenges, aty isha edhe Tefiku. Ka patur bashkepunim me te ndjerin Agron Berisha per albumin e pare ne vitin 1996. Kontribut te madh jep per Shka Karshiaka nga Shkupi, ku kane marre qm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Argjent Marku

Besim Zairi

Astrit Bejta

Hazir Qelaj

Samir Aliu

Gjergj Hila

Bajram Asllani

Faruk Visoka

Afrim Uka

Edi Krasniqi


Tags: Tefik Islami

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019