Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  37
(1958-2002)  
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Teodor Keko është një shkrimtar dhe autor këngësh i njohur. Teodor Keko, lindi më 2 shtator të vitit 1958 është shkrimtar shqiptarë. Vdiq më 22 gusht 2002. Teodor Keko lindi në Tiranë. Prindërit e tij ishin regjisorët e kinematografisë Endri dhe Xhanfize Keko. Ndoqi studimet e larta në Universitetin e Tiranës në degën e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe. Në fillimet e tij punoi si gazetar në gazetën letrare “Drita”, dhe në gazetën e përditshme “Koha jonë”, më vonë ka punuar në gazetën “Aleanca” si redaktor. Pë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Bardhyl Maliqi

Rexhep Shahu

Xhevahir Cirongu

Mihal Gjergji

Ferit Lamaj

Miltiadh Davidhi

Ferdinand Laholli

Kristaq Turtulli

Viktor Canosinaj

Brahim Avdyli

Tags: Teodor Keko


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet