The Voice Of Albania
The Voice Of Albania

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: The Voice Of Albania është një talent show e njohur. The Voice startoi më 21 tetor të vitit 2011. Ky talent-show ka për detyrë të zgjedhë Zërin e Shqipërisë dhe vlerësojë si fillim vetëm zërin duke anashkaluar performancën apo dukjen. The Voice ka 4 antarë jurie, të cilët njihen edhe si "Tranjerë". Në sezonin e parë në panelin e jurisë bënë pjesë: Sidrit Bejleri, Alma Bektashi, Miriam Cani dhe Elton Deda. The Voice, është një spektaklet më të ndjekura në Shqipëri. Formati i këtij evenimenti përbëhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1