Më mbaj mend (për 1 muaj)

Thunder Way

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Thunder Way është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo heavy metal. Thunder Way ishte një grup muzikor i zhanrit power metal nga Tirana, Shqipëri. Grupi u themelua më 1993 dhe ndonëse pati një jetëzgjatje të shkurtër pati sukses të madh si një nga grupet e para të paskomunizmit. Thunder Way publikoi vetëm një album të quajtur "The Order Excecutors" më 1993. Albumi u mundësua nga patrioti e humanisti shqiptar Ramiz Tafilaj dhe u regjistrua në Shkup, Maqedoni. Albumi u regjistrua brenda vetëm një jave dhe pati n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Elton Deda

Ish-Anëtar i grupit

Bledar Sejko

Komente

Asnjë Koment

The Order Executors (1993)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Thunder Way, Thunderway, Elton Deda, Bledar Sejko

Komente 0