Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiki
 • Emri i Vërtetë:
 • Tiki Krasniqi
 • Vendlindja:
 • Kaqanik 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 27 Korrik 1989
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: hip-hop

Tiki është këngëtar i njohur. TiKi Krasniqi lindi në Kaqanik Të Vjeter, aty ku dhe jeton. TiKi është I apasionuar pas muzikes.

Në Korrik 2010, Tiki merr pjesë në Kosova Fest 2010 me këngën "Dhezim Flak", në bashkëpunim me Maksi.

Më datë 24 Korrik 2010, Etna publikon videoklipin "Ama Qiken", në bashkëpunim me Tiki.

Më datë 15 Qershor 2011, Tiki publikon videoklipin "Ti Je Kuptim".

Më datë 13 Shtator 2018, Tiki publikon videoklipin "Miliona".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  AdemONAIR  

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist