Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tikki & Deeniz - Pse (Feat. Hajzer Gjoshi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


VERSA 1(Tiki)
Krejt qka e ni n'zemer,tash n'leter du me qit //
N'krejt kto 16 rima,per jetem tem du me repit //
S`du kerkon me respektu,se respekti ma nuk po vlen//
Edhe shokt ma t'mir,ndit sodit shpinen po ta kthejn //
Gjashtumdhet vjet tash i bona,po krejt um shkon kot//
Si gjith i lodht prej jete,po kurr n'sy nuk pata lot//
Dikush po ka me miliona,e pi kqyrin weq ata t'vet //
1 anderr qe e pata,pse kurr nuk mu bo realitet //
Tash edhe un ma jom rrit,pe di qka osht let e qka shtir//
qdo t'ddytin qe e shoh,m'thot mos u gut se bohet mir //
Po un po du mu gut,se kadal pe shoh qe nuk po shkon //
Edhe pse syt nuk lotojn,zemra qdo dit n'veti po loton //
Pse ma pare nuk po ka,pse u prish krejt kjo dynja//
Un nuk po kom me hanger buk,e ata mutat bojn sefa //
Sdu kerkush mu jep mas meje,dej sa un sjepna mas ti //
Sdu kerkush me ma sha nanen,dej sa i par nanen sja qi //

Ref:Ni jet shtohet e njo tjeter tani mbaron//
Shum fuqi ka lutja se qysh ti e perfundon//
Kur e ben me forc e me shpirt del me mir//
Kur ne jet ofrohet me shum se sa 1 deshir//

VERSA 2(Deni)
Kjo jet ish shum e Iodht,po ma mir bane t'durushme//
Se mas ni kohe e sheh ti, e ki T'perfitushme//
Njeri po vlejke, aq sa ti pe kujtojshe//
Spo vdeke kur e varros, po kur pe harrojshe//
kur nata tnxen mes rruges,edhe veten keq e len//
Kur diten kerkon buken,per fmij po sun e gjen//
kthehesh nshpi i lodht,kurgjo nkry stunfsionon//
A ka ma keq se fmija,tu thon me hanger a na gjon//
Ti ja kthen me nervoz,e ata smujn met kuptu//
se sgjeta sot pun,familjen sdi mi respektu//
Ku me mujt kur edhe vet,jom qashtu sdi per kurgjo//
Kaniher thom,tja kaj at nan keit nket bot ti lo//
nana kan per djal t'hastretit nluft qe i ka shku//
thot o zot pse ma morre djalin e sum more mu //
Oj loke banu e fort se edhe mu m'ndodhi si ty
mu mi kan vra 2 prind po ket jet apet pe shtyj//

Ref:Ni jet shtohet e njo tjeter tani mbaron//
Shum fuqi ka lutja se qysh ti e perfundon//
Kur e ben me forc e me shpirt del me mir
Kur ne jet ofrohet me shum se sa 1 deshir//

VERSA 3(Xeli)
Po knoj per kta njerz,qe ja vlen ma shum me knu//
Vargjet mat bukra,per kta njerz kom mi realizu//
Kta jon njerz qe menojn,me pas naiher dit tmir//
Edhe buken qe e hajn,me perbi per ta osht shtir//
Kur e din qe neser,skan fmit me qka mi ushqy//
Gjith nanat me lot n'sy,tu kaj tmunohen mu qfry//
Keit kta njerz sikur diqka,tpavler i kan gju//
Kur del en Tv e thot pa pare,kerkush sum don mu//
O gjynah kur fmit i sheh naper rrug tuj lyp//
Pse nuk presin edhe pak po nuk shkon gjith tu prit//
Pe masin kohen qe ma shpejt ajo me ju hec//
Minuti ju bo or,e ora ju ba 100 vjet//
Keq o kur nana e lut Zotin merrma shpirtin mu//
Se nuk ka buk qe fmive tvet nsofer me ju shtru//
O zot nimoju ktyne njerzve qe jon met kshtu//
Dikush e lyp buken e tjetri tana tmirat i ka gju//
Tikki Dhe Deeniz
Featuring: Hajzer Gjoshi
Publikimi: 13/09/2010


Tikki & Deeniz - Pse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga Tikki & Deeniz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0