Adriatik Bejko
Adriatik Bejko

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Ditëlindja:
  • 22 Dhjetor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari

Biografia

BIOGRAFIA: Adriatik Bejko është një këngëtar dhe instrumentist dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 19 Dhjetor 2018, Tiku (Djemtë E Kolonjës) publikon videoklipin "Kolazh Popullor 2018". Orkestrimi i këngës u punua nga Olsi Ahmeti. Më datë 4 Janar 2019, Tiku publikon videoklipin "Fjalet E Babait". Më datë 7 Maj 2019, Tiku I Kolonjes publikon videoklipin "Zemer E Madhe E Kolonjes". Më datë 29 Tetor 2019, Adriatik Bejko publikon videoklipin "Shoqeria". Më datë 24 Tetor 2020, Adriatik Bejko publikon videoklipin "Do Shijoj"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0