Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiku I Kolonjes - Kurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O kurbet kurbet i shkrete.
C’na i more gjithe djemte.
O kurbet kurbet i shkrete.
C’na i more gjithe djemte.

O kjo rruge rruge e gjate.
Na i la zemrat shpirtin thate.
O kjo rruge rruge e gjate.
Na i la zemrat shpirtin thate.

Neper sy ka vetem lote.
Qe vadisin kete toke.
Neper sy ka vetem lote.
Qe vadisin kete toke.

Mbeten djemte ne der te botes.
Na i than pragun e portes.
Mbeten djemte ne der te botes.
Na i than pragun e portes.

Pyet kjo nena duke qare.
Kur dot vij valle ky djale.
Pyet kjo nena duke qare.
Kur do vij valle ky djale.


Ky tekst u dërgua nga Adriatik Bejko

Tiku I Kolonjes - Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kurbeti", por nuk këndohet nga Tiku I Kolonjes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adriatik Bejko:


Komente 0