Më mbaj mend (për 1 muaj)

Timo Flloko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28
 • Vendlindja:
 • Pejë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 72 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Timo Flloko është një autor këngësh shumë i njohur. Rjedh nga nje familje Gjirokastrite. Shkollën e mesme e mbaroi në Vlorë dhe Institutin e Lartë të Arteve në degën Dramaturgji në Tiranë në vitin 1970. Timo Flloko pa mëdyshje mund të quhet një yll i kinematografisë shqiptare, nga të paktët aktorë shqiptarë të cilët ia kanë kushtuar karrierën e tyre ekskluzivisht filmit. Është gjithashtu një nga pedagogët më të respektuar të Akademisë së Arteve. Prej disa vitesh ka zgjedhur të jetojë duke ndarë ko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Arianit Palaj

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Gojart Ferati

Mithat Sadiku

Florent Boshnjaku

Fatmir Muja

Valentin Veizi

Dorian Gjoni

Avni Qahili

Pandi Laço

Tags: Timo Flloko


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet