Tiri Gjoci
Tiri Gjoci
Tiri Gjoci
  • Vendlindja:
  • Kavajë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Nentor 1993
  • Horoskopi:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: rock pop-rock
Tiri Gjoci është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ka filluar të jetë pjesë e skenave që në moshën 14 vjeçare. Pjesëmarrës në kompeticione të ndryshme; Fitues i çmimit të Parë “The Voice of Albania 5” 2016, si edhe fitues i çmimit “Grupi më i mirë” në Kënga Magjike 2014 me grupin Bon Bon Band. Zëri është dhurata më e bukur që zoti i ka falur. I motivuar dhe i frymëzuar çdo ditë nga fansat e tij, Tiri premton se do të vijë së shpejti me materiale muzikore të reja.

Në Nëntor 2013, Eltina Minarolli & Ardit Cuni merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Mos Shko", në bashkëpunim me Tirin.

Më datë 17 Tetor 2015, Dr. Flori publikon videoklipin "Zemerthyer", në bashkëpunim me Tiri.

Në vitin 2016, Tiri shpallet fitues në The Voice Of Albania 5. Tiri i cili ka qenë në skuadrën e Sidrit Bejlerit, është triumfuesi më i ri i këtij spektakli. Ai ishte përballë konkurrentit Lorenc Hasrama.

Në Shtator 2016, Tiri merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Pa Ty Nuk Mund".

Në Dhjetor 2016, Tiri merr pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Më Zgjo".

Në Dhjetor 2017, Tiri merr pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "Orë E Ndalur".

Më datë 14 Dhjetor 2018, Tiri publikon videoklipin "Adriane". Teksti i këngës u shkrua nga Mitrush Kuteli, ndërsa orkestrimi u punua nga Enis Mullaj.

Më datë 8 Maj 2019, Tiri publikon videoklipin "Zemer". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Tiri.

Më datë 8 Korrik 2019, Tiri Gjoci publikon videoklipin "Kujtimet". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Tiri Gjoci. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alban Chela.

Më datë 8 Tetor 2019, Tiri publikon videoklipin "Dielli". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Tiri Gjoci. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Në Dhjetor 2019, Tiri Gjoci merr pjesë në Festivali I 58-Të Në Rtsh me këngën "Me Goten Bosh".

Më datë 27 Shkurt 2022, Tiri Gjoci publikon videoklipin "Lamtumire". Teksti i këngës u shkrua nga Tiri Gjoci, ndërsa orkestrimi u punua nga Enis Mullaj. Produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Në Maj 2022, Tiri Gjoci merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Lamtumire".

Më datë 28 Maj 2022, Tiri Gjoci publikon videoklipin "A Ma Thu". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Tiri Gjoci. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Tiri Gjoci »

Komente 0