Tiziano Ferro
Tiziano Ferro
Tiziano Ferro
  • Vendlindja:
  • Latina Itali
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Shkurt 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Tiziano Ferro është këngëtar i huaj shumë i njohur. Tiziano Ferro është një këngëtar i famshëm italian i rrymës POP. Gjithashtu ai ka regjistruar gjithë këngët e tij në spanjisht.

Albume në italisht:
2001 - Rosso Relativo
2003 - Centoundici
2006 - Nessuno è solo
2008 - Alla mia età

Albume në spanjisht:
2001 - Rojo relativo
2003 - Ciento once
2006 - Nadie está solo
2008 - A mi edad

Këngët më të njohura:
Perdono 2001
Imbranato 2001
Rosso Relativo 2001

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0