Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
BIOGRAFIA: TNT është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi “TNT” ekziston në treg që nga viti 1974 dhe posedon shume hite të cilat mbesin gjithmonë në kujtesën e publikut. Për gjithë këto duhet falënderuar Nexhat Macula dhe të veçantë tjetër e bën realizimi i këngëve me videoklipe çdo 3-4 muaj. “TNT” është nga grupet e para në Kosovë e që kanë krijuar një mori hitesh të mëdha, si: “Moj biondinë”, “200 ditë”, “E mallkoj atë ditë” e plot të tjera, të interpretuara nga Ferki Shala. Në vitin 1999, T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Nexhat Macula

Anëtar i grupit

Bekim Hallaqi (Belle)

Ish-Anëtar i grupit

Ferki Shala

Ish-Anëtar i grupit

Gentian Gojani

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentMos Mendo (2011)

I Ëmbël Atdhe (1999)

Dasma (1985)

Biondina

Ku Je

Albumi Nr.10

Te Dua

Pertej Vehtes


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

8
8
15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Asgje Sikur Dielli

Grupi Aida

Djemt E Drinit

Lindja

Ngroba

Shook

Bon Bon Band

Votra

ParadoX

Qelbanix

Tags: Tnt, T.N.T, T.N.T., Grupi Tnt, Ferki Shala


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet