Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

TNT - Dy Pika Lot  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/04/2009

2009-04-06T22:57:13+00:00

Këngë e albumit:

"Pertej Vehtes"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Pika Lot" kënduar nga TNT.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga TNT i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Agush Idrizi - Dy Pika Lot

[Agush:]
Kur nuk jam, me ty
Po me djeg vetmia
Kam frik se do mbytem, me lotet e mia
Ndarjen me ty, une nuk e deshta
Sa her qe gabove, une gjithmon heshta

[REF. 2x:]
Dy pika lot, nga syri ran
E tani dhimbja pom shoqron
Nuk e di, une si tja bej
Kohen prapa, s'mund ta kthej ma

[KB:]
Sa her qe gabove, ta fala qdo gabim
Nuk doja te t"humbja, ty o shpirti im
Gjithqka qe bera, ishte e kote
Perseri te humba, dhe nuk kthehesh dot

[REF. 2x:]
Dy pika lot, nga syri ran
E tani dhimbja pom shoqron
Nuk e di, une si tja bej
Kohen prapa, s'mund ta kthej ma

[REF. 2x:]
Dy pika lot, nga syri ran
E tani dhimbja pom shoqron
Nuk e di, une si tja bej
Kohen prapa, s'mund ta kthej ma

Nora Konjuhi - Dy Pika Lot

Ne qiellin blu te shpirtit tim
sot nuk ka me jete
gjithqka veshtire
nuk e di nese ti
shikon nje ylber bardh e zi
dy rruget tona shkojn diku n harrese
imazhi i tij me terheqe
ne kte labirint te vetmise
nuk e di nese dhe ti
shikon nje ylber bardh e zi
dy rruget tona shkoj diku ne harres
hmmm..

Dy pika lot ne syte
e mi po me thone se duhet te harroj
dhe perseri ty pran te kem
dhe pse larg jane dy fatet tane
mmmm.shum larg jane

Nje perrall happy end
bota me tregoj une e ti
personazhet e vertet
ishim ne te dy , une dhe ti
dy rruget tona shkojn diku n harres

2x
Dy pika lot ne syte
e mi po me thone se duhet te harroj
e perseri ty pran te kem
dhe pse larg jane dy fatet tane

hmmm shum larg jane...

Xhela - Dy Pika Lot

dy pika lot ne syt e mi pa gjum
edhe ket nat te pres vetem un
ti nuk vjen ti vonohesh perseri
me kend je cili ty te mbush shoqeri.

dy pika lot ne syt e mi pa gjum
edhe ket nat te pres vetem un
ti nuk vjen ti vonohesh perseri
me kend je cili ty te mbush shoqeri.

une e di une e di
se ti pome trathton
edhe sonte ri pa ty
e ti je me tjeter kend
ku je ti ku je ti ku je ti
ku i ke fjalet qe i then
veq e imja ti dot jesh
dikure besen ma ke dhen .

lamtumire genjeshtra e trathti
se tash un te gjitha po i di
mos me thirre edhe falje mos kerko
se kam dit se ti po me trathton.

3x.ref.une e di .......

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga TNT:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet