A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tom Dice

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Eeklo 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Tom Dice është një këngëtar i huaj i njohur. Tom Dice i lindur si Tom Eeckhout është një këngëtar dhe tekstshkrues nga Belgjika. Karriera e Tom Dice filloi në X Factor 2008 në Belgjikë. Tom Dice zuri vendin e dytë në festival. Ndërsa më 28 Nëntor, televizioni Flam në Belgjikë zgjodhi Tom Dice si prezantueusi i Belgjikës në Eurovizionin 2010 në Oslo të Norvegjisë, me këngën "Me and My Guitar"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finalist në

Eurovision

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kygo

Lee Dewyze

Baptiste Giabiconi

Mabel Matiz

Çağatay Ulusoy

Alex Mica

Labrinth

Pablo Alboran

Christopher Uckermann

Diego Gonzales


Tags: Tom Dice

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019