A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Grupi Tonic

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Grupi Tonic është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupin "Tonic" nga Ferizaj, mundemi ta quajmë edhe bend familjar. Antaret e ketij grupi jane: Mujadin Nuhiu – Vokal, Sinan Jakupi – Gitare, Ilaz Aliu – Bas gitare, Shabi Aliu – Bateri dhe Nazmi Aliu – Tastiere. Themelues i këtij grupi është Nazmi Aliu, mësimdhënës i muzikës. Qysh në vitin 1974 e themeloi, e pastaj ju bashkëngjitë vëllai i tij bas kitaristi, Ilaz Aliu. Por nuk i la vetëm as djali dajës kitaristi Isak Maloku, kështu ju bashkëngjitë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elonida

Gjurmët

Jutbina

403

Fisnikët

Humus

Djemt E Drinit

Bon Bon Band

Ngroba

Udha E Shkembit


Tags: Grupi Tonic, Tonic, Tonik, Avi Tonic

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019