Tonin Tershana

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
(1949-2015)  
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
BIOGRAFIA: Tonin Tershana është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Vetëm 3 javë pasi u bë pronar i një banese sociale, por këngëtari i njohur shkodran Tonin Tërshana ndërroi jetë në moshën 66-vjeçare, duke mos e gëzuar atë. Ai nuk mundi t’i rezistonte sëmundjes së rëndë nga e cila vuante prej kohësh. Dëshira e tij më e madhe ishte banesa, çelsat e së cilës iu dorëzuan më 1 shtator nga kryebashkiaku Veliaj, e për të cilën artisti kishte pritur 20 vjet. “Kam 20 vjet pa shtëpi. Prej 15 vitesh kam jetuar në Greqi, n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Këngët:

» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

David Tukiçi

Qemal Kertusha

Leonard Bombaj

Dorian Nini

Sherif Merdani

Gëzim Çela

Zija Saraçi

Françesk Radi

Dashnor Diko

Kozma Dushi


Tags: Tonin Tershana

Krijo Një Kartolinë