Më mbaj mend (për 1 muaj)

Top Media - Kenget E Rinise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  21

Vini ju plot zjarr
Kenget e rinise
Historia ze e flet
Dhe çdo germ e saj dhe mendimet
Rruge marrin
Shkojne larg
Dhe me flisni ju
Per ate rinine
Lindur ne kte toke
Rritur ne stuhi
Hapi i saj gjemon ne ç'do skaj
Prane gjithmone te mbaj
SHQIPERI
Si zogj te shqipes flutorojme
Per here te pare e lart ne qiell
Dhe shqipja nene me krahet e forta
Fluturimin bashk me ne ajo merr
Pranvera erdhi dale ngadale
Dhe lulet çeli peme e liri Fluturimin moren shqipe te reja
Me ju o kenget e zjarrta te rinise
Mbani ju atehere
Kenget e rinise
Ditet tona qe gezojme
Dhe vrapuat ju
Rreth jetes
Drejt lirise qe sot mbrojme
Dhe me flisni ju
Per ate rini
Lindur ne kte kohe
Rritur ne stuhi
Hapi saj gjemon
Ne ç'do skaj
Prane gjitmone te mbaj
SHQIPERI
Si zogj te shqipes flutorojme
Per here te pare e lart ne qiell
Dhe shqipja nene me krahe te forta
Fluturimin bashk me ty ajo merr
Pranvera erdhi lart te kendojme
E lulet çelin peme e liri
Fluturimin moren shqipe te reja
Me ju kenget e zjarrta te lirise
Dhe vrapuat drejt lirise qe sot mbrojme
SHQIPERI
Si zogj te shqipes flutorojme
Per here te pare lart e ne qiell
Dhe shqipja nene me krahe te forte
Fluturimin bashk me ne ajo merr
Pranvera erdhi dale e ngadale
E lulet ç'elin peme e liri
Fluturimin moren shqipe te tjera
Me ju o kenget e zjarrta te rinise


Ky tekst u dërgua nga Fjolla   GrannitTop Media
Publikimi: 17/11/2009


Top Media - Kenget E Rinise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenget E Rinise".
3. Video është e këngës "Kenget E Rinise", por nuk këndohet nga Top Media.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Top Media:


Komente 0