Më mbaj mend (për 1 muaj)

Top Media - Shqiperi O Nena Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja kështu mes njerëzve,
jeta jonë edhe hapat

Hyj dhe unë mes tyre,
shtoj një fjale, një këngë,
është kjo këngë e jetës,
për ty Shqipëri,
për ty Shqipëri moj nane

Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nëna,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Unë marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dorë për dorë rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne një kend te globit,
rritim jetën tonë

Hyj dhe unë mes tyre,
shtoj një fjale, një këngë,
është kjo këngë për jetën,
për ty Shqipëri,
për ty Shqipëri moj nane
Rruga me fllade kujtimesh
Top Media
Publikimi: 26/12/2013


Top Media - Shqiperi O Nena Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperi O Nena Ime".
3. Video është e këngës "Shqiperi O Nena Ime", por nuk këndohet nga Top Media.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Top Media:


Komente 0