Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Tracy Chapman

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
 • Vendlindja:
 • Cleveland 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 55 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Tracy Chapman është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Tracy Chapman is an American singer-songwriter, known for her hits "Fast Car" and "Give Me One Reason", along with other singles "Talkin' 'bout a Revolution", "Baby Can I Hold You", "Crossroads", "New Beginning" and "Telling Stories". She is a multi-platinum and four-time Grammy Award-winning artist. Elektra released her critically acclaimed, multi-million selling debut album in 1988. The album garnered Chapman six Grammy nominations, including A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Whitney Houston

Dido

Kat Deluna

Ciara

Katy Perry

Pink

Hadise

Hilary Duff

Christina Aguilera

Lady Gaga


Tags: Tracy Chapman

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet