Trampolinë
Trampolinë

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Trampolinë është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Trampolinë është rock bend i Prishtinës i krijuar në vitin 1994, por në atë kohë mbante emrin IN. Edhe pse kanë performuar dhjetëra herë para publikut Kosovar me këngë origjinale që nga viti 1996, vetëm këngën “Bota sillet” e kanë të inçizuar në studio për kompilacionin “Rrajtë e Prishtinës” e cila u botua në vitin 2005. Pas rreth një dekade mosaktiviteti, këtë vit i janë kthyer skenës Kosovare të rokut, duke performuar në “Festivalin Rock United...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0