Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Trio Rona

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Trio Rona është një trio artistësh e njohur. “Trio Rona” ishte një grup i krijuar në fillim të viteve tetëdhjetë nga Gili dhe Ilir Behrani me të cilët këndonin edhe dy këngëtare, së pari Aida Baraku, pastaj Vlora Jonuzi. Hitet që mbahen në mend janë: “Stuhia”, “Unë pa ty”, “Fjollat”, “Kumbonat” etj. Pasi që ishin shumë të ri, me dëshirë të dominojnë, ku edhe dominuan në skenë, me këngë, paraqitje, origjinalitet si dhe me shpërblime të merituara në festivale të ndryshme përreth vendit. Sukse...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Gili

Shto profile

zyrtareGjurmë Në Kohë


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dida, Cela E Kovaci

Trio Zajazi

Tags: Trio Rona, Gili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet