Trix (Veli Sahiti)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54
  • Emri i Vërtetë:
  • Veli Sahiti
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Trix (Veli Sahiti) është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup inkuadrohen edhe dy anëtarë Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike goje). Vlen të përmendet se grupi TRIX është ndër grupet e para të rock and rollit shqiptar cë u formua në vitin 1974 dhe po në këtë vit u formuan edhe rock grupe: Grupi MAK nga Mitrovica, gr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareHite (2009)

Engjulli Im (2003)

Moj E Mira Te Pojata (2002)

Vallëzimi I Yjeve (2001)

Lamtumirë Gjeneratë (2000)

Kurora Digjet Zjarr (1998)

Toka Ime (1992)

Bukë, Kripë E Zemër (1990)

Hite Të Zgjedhura


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Zjarri I Dashurise
Bjondina Ime
Sikur Dielli Ne Qershor
Eja
Jam Kthyer Perseri
Ilaqi I Plages
Molla E Kuqe

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Redon Makashi

Endrit Elshani (Endri)

B-Genius

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Blero

Sabri Fejzullahu

Sinan Vllasaliu

Ilir Shaqiri


Tags: Trix (Veli Sahiti), Trix, Veli Sahiti

Krijo Një Kartolinë