Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trix - Baladë Për Mikun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Verë e djegur në Kosovë,
Shkrumb e hi në pragun tonë,
Zogu i shqipes fluturon,
Për liri kushtrimin lëshon.

Mos harroni miqtë e mi,
Vera vjen përsëri,
Në Jezerc dy sy si urë
Presin t’kthehen në pikturë.

Mal i vjetër, pse gjëmon?
Merrmë në gji dhe shtrëngomë!
Loti plagën ma rëndon,
Kënga dhembjen ma pushon.


Trix - Baladë Për Mikun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baladë Për Mikun".
3. Video është e këngës "Baladë Për Mikun", por nuk këndohet nga Trix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):


Komente 0