Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tru Pak - Jeta Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vetëm ndarjen nuk e prisja
Sikur
Ta dija se dhe nëse për ty vdisja
Kurrë nuk do të braktisja
Se ti ishe nusja ime
Unë s’doja ta humbisja
Nuk dija nga t’ja nisja

Mos vallë të thashë gjë s'të dua
dhe me të drejtë u largove nga mua

A mos vallë të tradhëtova të zhgënjeva, të lëndova
Ku gabova
mund të ma thuash?
Si munde dikë tjetër të duash?
ai do të mësoj
dhe ty
si unë të vuash
ato ndjenjat e mia
do s’do, do t’i paguash

Jeta ime
ti me jetën time
s’mund të luash

Mund të më quash personi i gabuar
një pendim i paharruar
ku fitove eksperiencën dhe
u bëre nxënëse e dalluar
Jeta ime nuk kam për të të harruar

Ref :
Jeta ime
dhe sot në ëndërr erdhi prapë
Jeta ime
ti s'ke ç'e do këtë endacak
Jeta ime
Jeta ime në këtë natë
Jeta ime
Jeta ime e pafat : X2

Ja më thuaj ndahen ndonjëherë ata që duhen vallë
Jetojnë më pranë
Ja më thuaj ata që duhen s’janë asnjëherë bashkë vallë

Largësia i ndan
I ndan xhelozia
I ndan varfëria
I ndan interesi
Tani lotët fshija

Shumë mirë dhe vet e dija
Mes nesh ekzistonte tradhëtia
Kujtomë pak mua tek shpia
Kujtomë pak mua
unë nuk shitem,nuk blihem,as nuk shes
E di që s’kam kohë as të të përshëndes

Sepse e ndjej që emocioni shteroi
Kurva ime unë më nuk të besoj
Do ndryshoj

Nga kjo botë ku vetëm na shanë
Nga kjo botë ku vetëm na lanë (x2)
Tiii…
Tru Pak
Publikimi: 22/04/2022
Teksti: Tru Pak
Music - Robbe
Mix - Sound Energy
Master - Popay Edi
Records - True Record
Video Production - Kalibri 13Tru Pak - Jeta Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Ime".
3. Video është e këngës "Jeta Ime", por nuk këndohet nga Tru Pak.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tru Pak:


Komente 0