Më mbaj mend (për 1 muaj)

Turjan Hyska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  93
 • Vendlindja:
 • Berat 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Turjan Hyska është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe hip-hop. Turjan Hyskaj u lind ne Berat ku kreu edhe studimet e shkolles fillore dhe 8-vjecare. Shkollen e mesme e kreu ne qytetin e Tiranes ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi", aty ku u krijua edhe grupi 'Produkt 28'. Ai nuk njihet vetem si kengetar i grupit 'Produkt 28' apo si tekstshkrues i shume kengeve, por edhe si prezantues i shume emisione ne Vizion Plus dhe Tring. Nga viti 2017, eshte i martuar me kengetaren dhe moderatoren Orinda Huta. Më datë 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Bashkëshorti i

Orinda Hutës

Ish-Anëtar i grupit

Produkt 28

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Turjan Hyska, Turjan Hyskaj, Turjan Hysko,

Komente 0