Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tyran Prizren Spahiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  210
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 67 Vjeç
BIOGRAFIA: Tyran Prizren Spahiu është një poet dhe shkrimtar i njohur. Tyran Prizren Spahiu, lindi në Prizren -1954. Arsimin fillor dhe të mesëm kam ndjekur në shkollën fillore Mustafa Bakiu, gjegjësisht arsimin e mesëm në gjimnazin e Prizrenit. Edukatën universitare në Universitetin e Prishtinës – drejtimi Gjuhë dhe Letërsi Angleze. Megjithatë, ky " zë " i imi në vargje poetike është një dëshirë shumë e madhe ndërsa mendimin përfundimtar do jepni JU! Ndjenja për të gjetur temën që ngacmon, bezdis, emocionon, dhunon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Elif T Spahiut

Profili

Facebook

Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Kartolina (6)

0
0
12
8
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Autorë Të Ngjashëm:

Avdush Canaj

Agim Desku

Sabri Hamiti

Islam Balaj

Sefedin Xhafolli

Shaban Cakolli

Abdullah Konoshevci

Halil Xani

Musa Jupolli

Mustafe Ismaili

Tags: Tyran Prizren Spahiu, Tyran Spahiu, Tyran J Spahiu


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet