A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kuarteti Pentagram Prizren

Katër entuziast me shije të veçant për muzikë
Zgjoi Prizrenin e heshtur
E veshi me tinguj artistik
Kuarteti Pentagram

Djelmoshat me sfond të sofistikuar
Ngritur në Akademitë Muzikore
Nderuan qytetin muze
Me nota vërshuan Shadervanin.

E ardhme e ndritur i pret
Zëri i brendshëm i tyre do ndëgjohet
Muzika që qetëson dhe edukon
Tingëllon në hapësirat tona.

Bukuria magjepësëse përshkruhet
Poezia e bukur lexohet me zë
Ekspozita artistike sjell kënaqësi
Pentagrami ndëgjohet lexohet dhe përshkruhet.

tyran j spahiu
Vargje poetike -1999+

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran J Spahiu -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  43

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019