A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Loja

Nga jashtë tërheq dhe intrigon
Fitimi dhe shpresa veprojnë
Salltaneti dhe luksi përkrahin
Mbretëreshat e lojës ftojnë.

Sillet topi magjik
Ruleti josh
Është lojë e hijshme
Përqafon dhe shtrëngon.

Vozitja e rrezikshme vazhdon
Gocat lepuroshe shërbejnë
Janë mollëkuqe dhe të dashur
Në këto ambiente
Të favorshme.

Vështirë e vërejtur juristja ngacmon
Atje nga skuti vrojton
Ofron marrëveshje shpresëdhënese.
Dhe gjëra imagjinare.

Pse çuditesh ore burrë or humbës
Sytë ngulur në llampë me vajgur
Je i dëshpruar dhe pa zgjidhje
Pa streh dhe i përbuzur.

tyran j spahiu

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran J Spahiu -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  21

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019