Tyran Prizren Spahiu Poezi
Tyran Prizren Spahiu

Loja

Nga jashtë tërheq dhe intrigon
Fitimi dhe shpresa veprojnë
Salltaneti dhe luksi përkrahin
Mbretëreshat e lojës ftojnë.

Sillet topi magjik
Ruleti josh
Është lojë e hijshme
Përqafon dhe shtrëngon.

Vozitja e rrezikshme vazhdon
Gocat lepuroshe shërbejnë
Janë mollëkuqe dhe të dashur
Në këto ambiente
Të favorshme.

Vështirë e vërejtur juristja ngacmon
Atje nga skuti vrojton
Ofron marrëveshje shpresëdhënese.
Dhe gjëra imagjinare.

Pse çuditesh ore burrë or humbës
Sytë ngulur në llampë me vajgur
Je i dëshpruar dhe pa zgjidhje
Pa streh dhe i përbuzur.

tyran j spahiu

- Poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- U dërgua nga Tyran J Spahiu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0