Tyran Prizren Spahiu Poezi
Tyran Prizren Spahiu

Tema: Poezi Për Familjen


Jetoni

Jeta e dhuruar
Trashëgimtar i denjë
Si rruga e qumështit
Ardhmërinë ndriqon.

Erdhi në prapaskenë
Dërmoi teatron
Si melodia e valëve
Marinerin e drejtoi.

Quni i vogël
Fabula e jetës
Kuptimin e dha
Dhe quhet poezi.

Jetëshkrimi vazhdon
Gjallëria e shoqëron
Harmonia qëndron
Si një simfoni.

Rastisin probleme
Lëshime dhe shthurje
Arsyeja fiton
Gjallëria vijon.


Komunikimi vazhdon
Dashuria robëron
Jeta e dehur
Shpejtë kthjellon.

Poezia shkruhet
Plotësohen dëshirat
Ndeshen fisniki dhe fisnikja
Vallëzimi vazhdon.

- Poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- U dërgua nga Tyran J Spahiu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0