Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Imagjino

Takimet në shehin e lavdisë
Rrugët e shtruara me mirësi
Ndëgjohen ilahi dhe kaside
E bukurës islam

Prapa janë kanalet e qytetit
Zbukuruar me lule tropike
Aroma aromatike
Shoqëruar me Ajete Kuran-ore

Janë mbledhur rini fëmijë pleqë
Pasuria e kësaj bote
Derdhin dashuri dhe lot
Ndaj të madhit Zot.

tyran j spahiu

Botuar, maj 2014

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  16