A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne Shkretëtirë

Në mes të askundit
Lundëron populli i lashtë
Rrethuar me paskajshmëri
Shoqëruar me rërë.

Dynden maleve zallore
Si fluskat e banjos
Ndërrohen dhe shkrihen
Me agim-muzg të ditës.

Nën këmbët e tyre
Gjindet oqeani i pasur
Duhet gërmuar dhe punuar
Këtë pasuri me rërë shfrytëzuar.

Anashkalimi i përcjell
Në këtë oazë të fortifikuar
Janë të heshtur
I mundon vetmia.


Maj, 2012

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019