A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuk Besoj

Fjalët shterpe
Për ty
Kuptimplotë
Por unë nuk besoj.

Premtimi yt
Në aheng
Të kujtohet
Ishe aq shumë domethënës
Nuk të besojë.

Jep fjalën
Posa kthen shpinën
Harron
I tillë je
Nuk të besoj.

Kërkon shumë
Më thua të zë besë
Angazhimit tënd
Unë nuk të besoj.

Thua se je i pastër
I pa-ndotur
I ndershëm
Por unë nuk të besoj.Viziton në rrjet Sotheby’s
Artin botëror
Konsulenti të këshillon ti blen
Besoj.

Varur në mure
Impresionistët bashkëkohor
Për ty alfa dhe omega
Besoj.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by tamej -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019