A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Imituesi

Makina kopjuese
Imituesin e tërheq
Aftësia e limituar psikike
Është personalitet i tij.

Pretendon të jetë bashkëkohor
Shtiret demokrat
Natyra e tij e varfër
Demaskon këtë njeri.

Brenda nate i pasuruar
Në kurriz të varfanjakëve
Ate pagëzon
Me epitetin fodull.

Kurrë nuk i bëhet vonë
Për pasojat që lë
Ai qanë rrugën
Me plotë arrogance.

Luksin aristokrat
Ai e imiton
Kopjimi amatoresk
Në prapavijë figuron.

Në trupin e tij
Janë tri personalitete
Një që flet
Një që mendon
Dhe një që vepron
I tillë është imituesi ynë.

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019