A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Geto 2014

Jeta e varfër
Kushtet e mjera
Jetojnë grupet etnike
Të urbanizuara.

Shumëshpeshë
Vini- na- organizoni
Stilin e juaj
Na impononi.

Mos ignoroni
Këtë popull
Aq besnik ndaj jush
Nuk kërkojmë mëshirë
As magji
Jemi vetëm për drejtësi.

Me numër të vogël
Lashtësia shenjë mbrojtëse
Ne jemi ata
Mijëra mijëra vjet në këto troje....

Tyran J Spahiu
Vargje poetike III

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019