A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Arratisur

Largësia e mendimeve
Shpie në oqeanet e pafund
Shkrirja e akullit mdodh
Pak para strehës sime.

Shija e distancës së hidhur
Vuajtje dhe mundime
Shpirtin të lëngon
Heshtja hapsinore.

Atje larg në kopshtin tim
Lokja thurr çorape leshi
Me shtizat e saj përallore
Gardhi me thupra kërkojnë mbrojtje.

Jetë kjo fshatare
Me veti të larta morale
Mishëruar në botën e pastër
Si bora në akullnajat polare.

Tyran j spahiu
Vargje Poetike III

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by tamej -

Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019