A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Dua Të Shijoj Jetën

Rrjedh qetë uji i kristaltë
Cicërrimtat e zogjëve bashkëbisedojnë
Dritarja e hapur më fton
Hedh një shikjim në bukurin lum.

Ndiej aromën e pranverës jetë
Më magjepsin rrezet e mëngjesit
Vallëzimi i erës së mesdheut
Futet thellë në mushkëritë e mi.

Shijoj jetën e të bukurës kohë
Ofrohem derës së kopshtit ftoj kënaqësin
Më përqafo Aristokratja Ime e bekuar
Të ndiejmë si një shpirt kënaqësinë jetë.

tyran j spahiu
vargje poetike
arist...

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019