A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Poeti Ynë

Pasardhësit si drita e alfabetit
Erdhën në këtë mjedis të pasur
Ju vetëm mund të imagjinoni
Princin e familjes së juaj.

Rron si një aristokrat
Në shoqërinë gjysmë të robëruar
Është kalorësi i familjes
Në dyluftim me kohën.

Sjellja thesar i tij
Pasuria kënaqësia mendore
Pasanik i pashterur në shpirt
Kalorësi i ditëve tona.

Netët e varfëra të pleqërisë
Dëshira e paepur për ju
Gjthmon inspirim i pashtershëm
Për krijuesin Poetin Tonë.

tyran spahiu
vargje poetike III
mbaje ëndrrat gjallë

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  37

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019