A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Zgjohu

Për burrin e dheut
Shkruhen ballada
Këndohen serenata
Thurren rapsodi.

Frymor kjo botë
Intrigon dhe mashtron
Zgjohu kërko pendim
O njeri.

Dita e gjykimit
Domosdo vjen
Bindu nuk ka ikje
O njeri.

Mysafirë në këtë botë
Moment në hapësirë
Bukuria zbehet
Mosha rëndon.

Fundi është afër
Ora troket
Llogaria do jepet
Zgjohu o njeri.

tyran prizren spahiu
vargje poetike I

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019