A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Sot

Asgjë nuk lëviz
Dielli ka humbur forcën
Hëna e fshehur
Lulet e ngrysur
Lotët nuk pikojnë
Ndjenjat janë të panjohura
Sot
Era e pranverës kundërmon
Deti i patrazuar lundëron
Lartë në bjeshka
Akullnajat tmerrojnë
Sot
Uji është i helmuar
Goja qelb rrjedhë
Dashuria shuhet
Tingujt e muzikës vajtojnë
Dyert farkohen
Kafshët e dehur lozin
Sot
Tmerri na bashkon
Urrejtja na shoqëron
Të paepurit vështirë gjallërojnë
Varfanjakët goditen shkelmohen
Egoistët ngulfaten
Sot
Shikjimi larg verbëron
Gjaku ka humbur ngjyrën
Kënaqësia është e zhytur
Nga rëra e gjallë hyena lundëron
Sot
Kudrat lozin
Grabitqarët festojnë
Amorali dashuron
Pasuria urdhëron
Kështjellat vendosin
Harami gëzon
Lakuriqësia krenohet
Sot
Pasaniku vret varfërin
I forti godet pa mëshirë
Hajni simpatik dirigjon
Poshtëri fisnik mbretëron
Plaçkitësi entuziast urdhëron
Gjakëpirësi i mençur strehon
Paedukuari master edukon
Sahanlëpirësi barkmadh mëkaton
Urrejtja mbërthen
XHELOZIA MUNDON…

tyran spahiu
vargje poetike IV

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019