A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Vetmia

Dëshirat rrjedhin në ujëvaret rrënqethëse
Tentoj të arrij në shikjim syri
Si stuhia derdhet poshtë në oqean
Lundërojnë mendimet në thellësi ujore.

Thërras me zë të lartë
Ejani mos më braktisni në vetmi
Jam i humbur në këtë shtërngatë
Ndjenjat më janë rebeluar
Vuaj për dashurinë e pakthyer.

Lundëron në drejtim të ishujve
Parajsës ekzotike në oqean
Tek ishulli virgjër sirenë
Atje e prêt kalorësi në kështjellë
Veshur në të bardhë
Natyra dorëzohet çiltërsisë së kristaltë
Shëndrit dielli për çiftin e ri…

tyran prizren spahiu
vargjet poetike IV
poe.............

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019