Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Gëzim

Engjëjt Krahëlehtë

Rrethuar nga engjëjt
Krijesat hyjnore
Vallëzojnë pranë djepit
Foshnjes së posalindur
Ndihet
Freskia e ajrit
Pëshpëritjet
Ethet e pritjes
Papritmas
Buzëqeshja mbërthen
Djalin në djep
Foshnjën e bekuar
Mbretëron heshtja
Heshtja e stërzgjatur
Dhe ja ndodhi
Sërish
Buzëqeshja e foshnjes
Ekstaza dhomën mbulon
Ndëgjohet vetëm
Zëri hyjnor i butë foshnjor…
Engjëjt krahëlehtë
Ishin këtu afër nesh
Dridhja e ajrit
Lehtë qetazi heshtur
U larguan
Në agimin e pranverës…

tyran prizren spahiu

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet