A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Sytë E Mprehë

Përkushtimi dhe natyra studioze
Tipare të preferuara
Stolisin dhe begatojnë
Modestinë e saj shpirtërore.

Kujdesi ndaj të tjerëve
Pasuron karakterin
Definon respektin
Elaboron madhështinë.

Emri burim i së mirës
Ndërtuar në natyrën e saj
Pastërtia dhe modestia
Jetojnë tek Medina.

Emër ky I Bekuar
Frymëzon frymëzim
Intelekt kreativ
Mishëron këtë krijesë.

Dritë dhe Besim
Kombinuar me Vendin e Shenjtë
Shpërthejnë me dashuri
Në emocionet njerëzore.

Modestia dhe largpamësia
Këto dy krijesa aristokrate
Armatosur me durim
Meritë dhe vëmendje.

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran Prizren Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019